Koniec cesty (pondelok)


Je znovu pondelok, no cesta, ktorá vopred nebola dobre pripravená je úspešne za nami. Zostáva už len vrátiť auto do požičovne, vyplatiť šoféra a vrátiť sa domov. Technik v autopožičovni skontroloval odmerkou množstvo benzínu v nádrži, ináč sa o technický stav vozidla po takej dlhej ceste nezaujímal. Keď sme auto vracali, jeho tachometer ukazoval o 5005 km viac.

Cestou cez mesto sme sa s Cristianom zastavili v bufete. Bol som strašne hladný a mal som chuť na majonézový šalát. Cristian sa ukázal ako vzorný hostiteľ. Z peňazí, čo mu po ceste zostali, mi kúpil dvadsať deka vlašského šalátu, dva rožky a k tomu pivo. To bola moja mzda za niekoľko dní šoférovania.

Potom sa už iba narýchlo lúčime a každý ideme svojou cestou. Cristian sa ponáhľa vybaviť pozvanie pre ženy, ktoré čakajú v Komárome, tiež si musí nájsť šoféra s autom, ktorý ich privezie. Nepotrebuje previezť niekoľko stoviek kilogramov nákladu a tak je jeho hľadanie jednoduchšie a úspešnejšie. Ochotného človeka s autom našiel a ešte v ten istý deň naše spolucestujúce previezol do Zastávky u Brna, kde na ne netrpezlivo čakali ich blízky.

Ja som sa motoráčikom nechal odviezť do Hrabětíc, popoludní ma už čakajú pracovné povinnosti a celkom iné starosti.


Obsah